EPIMONI

EPIMONI COSMETIC MASK® We created these masks in our family business.

You can use our masks repeatedly. Behind the design of this product is an effort to offer skin care to people who are allergic to classic bases or emulsions that contain commonly available products. On EPIMONI you can apply any of your favorite home skin peels.

The authors of the masks are Petra and Iva Hajek. Iva designed and created a product called EPIMONI FIESTA IOANNI ® it is a mask that you can use even when the face is swollen, relieving toothache.- Ice or herbs can be inserted into the inner part of the mask.

Petra designed and created AGAPI - a cosmetic mask, which is made of a pleasant, natural, light material. Material used: 100% Cotton, Muslin .

We deliver goods to the Czech Republic, Germany, Denmark, Austria and Slovakia. We accept payments in CZK.

EPIMONI COSMETIC MASK®

Tyto masky jsme vytvořili v naší rodinné firmě. Naše masky můžete používat opakovaně. Za designem tohoto produktu stojí snaha nabídnout péči o pleť lidem alergickým na klasické základy nebo emulze, které obsahují běžně dostupné produkty. Na EPIMONI můžete aplikovat jakýkoli svůj oblíbený domácí peeling na kůži. Autory masek jsou Petra a Iva Hajkovi. Iva navrhla a vytvořila produkt s názvem EPIMONI FIESTA IOANNI ® je to maska, kterou můžete použít, i když je obličej oteklý, zmírňující bolest zubů.- Do vnitřní části masky lze vložit led nebo bylinky. Petra navrhla a vytvořila AGAPI - kosmetickou masku, která je vyrobena z příjemného, ​​přírodního, lehkého materiálu. Použitý materiál: 100% bavlna, mušelín. Zboží dodáváme do České republiky, Německa, Dánska, Rakouska a Slovenska .Přijímáme platby v CZK.