22Trend Vlasy změny- 22´

24.09.2022

´Miluji změnu. Dříve jsem měla dlouhé vlasy nebo sestříhané polodlouhé vlasy.Sestříhané polodlouhé vlasy jsem měla cca 1 rok mezi lety jaro 2005/ zima 2006. Maminka měla také jiný účes. A jelikož je má nejbližší, chtěla jsem se jí podobat. Neslušeli mi polodlouhé vlasy. Opravdu ne. Z určitého důvodu jsem od léta 2022 cítila, že chci jiný účes. Chtěla jsem se odlišit.

Bixie střih

Bixie střih: kombinace bob a pixie - je trendovým účesem pro rok 2022. Bixie převzala dlouhou ofinu ze střihu bob a přechody na bocích a vzadu na hlavě ze skřítka. Pro koho bixie sluší: nový trendový účes se hodí ke každému tvaru obličeje. Je zvláště vhodný pro normální a jemné vlasy, protože vrstvené vlasy poskytují větší objem.

Jak upravit bixie: Chladný vzhled vlasů lze upravit mnoha různými způsoby - ať už jde o rovné nebo kudrnaté vlasy. Ofinu můžete nechat volně spadnout do obličeje nebo ji upravit zpět pomocí stylingového gelu. Důležité je, aby byly vlasy čerstvě umyté a měly co největší objem.

Krátké vlasy a punk

Kurz haare https://www.pinterest.de/pin/588212401306228387/

https://www.stilpalast.ch/beauty/trends-beauty/die-angesagtesten-trendfrisuren-2022-111806

Podívejte se na videa punkových kapel .Můžete se podívat na punkové kapely z 80.let. Můžete zkusit střih číro- po stránách mašinkou vystříhejte - buď dohladka, nebo dohladka na jedné z straně a druhé straně s ornamenty nebo mottem. Třetí možností je číro+oboustrnanné ornamenty. Podívejte se na svou punk rockovou či rockovou kapelu.

Barevné kombinace: U punku můžete použít klasické barvy. Blond , černá , hnědá , kaštanová, rezavá, nebo Melír. Střední odvaha- vím, že o této barvě koluje mezi muži trochu obava je pokud se nebojíte , můžete tuto barvu zvolit. Zmíněnou barvou je tzv. platová nebo šedoplatinová , nebo šedá

Když je punk živý: Viděla jsem dokument o punku- vystoupil zde Iggy Pop, mluvilo se o androgynním vnímání těla , nebo módy. Velkým hitem a to u mužů i u žen je unisex. To znamená , že účes, který nosí muž může nosit i žena. Androgynnost střihu hearttrob -bob se vrací z 90.let

Krátké vlasy: Roxette, Bikiny Kill, Shenaed o´Connor, 4 Non Blondes.

https://www.harpersbazaar.de/beauty/frisuren-trend-2022-heartthrob-bob

Můj oblíbený střih Clavi Cut

 

Jak už jsem uvedla v úvodu tohoto článku miluji změnu. Dříve jsem měla dlouhé vlasy nebo sestříhané polodlouhé vlasy.Sestříhané polodlouhé vlasy jsem měla cca 1 rok mezi lety jaro 2005/ zima 2006. Maminka měla také jiný účes. A jelikož je má nejbližší, chtěla jsem se jí podobat. Neslušeli mi polodlouhé vlasy. Opravdu ne. Z určitého důvodu jsem od léta 2022 cítila, že chci jiný účes. Chtěla jsem se odlišit.


 

Jak už jsem uvedla v úvodu tohoto článku miluji změnu. Dříve jsem měla dlouhé vlasy nebo sestříhané polodlouhé vlasy.Sestříhané polodlouhé vlasy jsem měla cca 1 rok mezi lety jaro 2005/ zima 2006. Maminka měla také jiný účes. A jelikož je má nejbližší, chtěla jsem se jí podobat. Neslušeli mi polodlouhé vlasy. Opravdu ne. Z určitého důvodu jsem od léta 2022 cítila, že chci jiný účes. Chtěla jsem se odlišit.


Clavi střih Dobrá zpráva pro všechny ženy, které si chtějí nechat narůst vlasy: z přechodného účesu se nyní stává velký účesový hit. Řeč je o tzv. Clavi střihu, kdy délka bob vlasů končí nad klíční kostí. Oproti dlouhému bobu jsou zde vlasy vepředu o něco delší než vzadu. Výhoda tohoto trendového účesu: dá se nosit otevřený, ale zároveň umožňuje ležérní nebo elegantní updo.

Komu Clavi Cut sluší: Nový trendový střih, který je vhodný pro jemné a husté vlasy, sluší každému typu a tvaru obličeje. S kulatými tvářemi prodlužuje portrét, s výraznými rysy bob bere tvrdost a s oválnými a srdcovitými tvářemi lichotí jemným rysům. 


Bixie střih

Pixie 90´ nebo Pixie 2022.

https://therighthairstyles.com/choppy-pixie-cuts/ V německé a anglické verzi je v tomto článku zmíněná i varianta.

Blunt bangs

Ofina na záclony zůstává v trendu. V roce 2022 však dostane ležérně elegantní účes na poníka moderní aktualizaci tím, že třásně zastřihne tupě, bez ohledu na to, zda jsou dlouhé nebo krátké.

Pro koho se hodí tupá ofina: Jelikož se tento trend vyznačuje přesným střihem, jsou k tomu nutné rovné vlasy. U kulatých obličejů dbejte na to, aby byly třásně delší a přechod na délky stran byl plynulý.

Mixie

 Mixie tvoří spolu  Bixie  silnou konkurenci Jde o hybridní kombinaci účesů Pod pojmem se skrývá spojení pixie a parmice. Oproti bixie je mixie kratší a méně třásněná na svrchním ohybu . Na krku a na uších je jsou vlasy delší a s třásněmi než na bixie. Mixie je proto perfektní jako přechodný účes, aby krátké vlasy opět narostly dlouhé. Stylingový tip: nemusíte trávit mnoho času stylingem, protože mix schne sám. Požadovaný vzhled pak můžete zafixovat pomocí stylingového krému (vosku). Jednoduše přípravek rozetřete v dlaních, rovnoměrně zapracujte do délek a konečků a vytvarujte vlasy podle své chuti. Jedinou nevýhodou tohoto účesu je, že pravidelné návštěvy kadeřníka (každé 4 až 6 týdnů) jsou nutností, aby mix vypadal dobře.

Mikro  bob

Micro bob Dlouhý bob s námi zůstane i v roce 2022. Čelí však silné konkurenci Micro Bobu. S novým trendy účesem, který byl k vidění na mnoha drahách, jsou konečky vlasů jen po bradu. Odhalený krk vypadá velmi sexy. Krátký bob se také velmi snadno upravuje. Tip: Trendsetterky nosí micro bob s rovněž velmi trendy pěšinkou uprostřed nebo s tupě střiženými třásněmi. Komu micro bob sluší: Krátký účes bez vrstev se hodí ke každému tvaru obličeje a hodí se jak s kudrnatými, tak s rovnými vlasy.

Lazy cut

 V době , kdy se mnohé firmy a zaměstnaci učili práci z  domova, vše bylo uzavřené ( mluvíme o roku 2019-2021   se mnoho z nás dostalo k nekomplikovanému  komplikovaného stylingu účesu. Někteří známí návrháři a influenceři by rádi zachovali nekomplikovaný účes i v nadcházejícím roce a dokonce přisoudili línému účesu místo v prémiové třídě nejžhavějších vlasových trendů pro rok 2022.

Mezi uvolněné účesové hity patří například přetažená záclonová ofina, třásněný retro shag nebo krátký trhaný bob s vrstvami v top coatu a konečky vlasů s třásněmi. Obzvláště oblíbené jsou také XXL vlasy ve stylu Rapunzel.

Styl Ranpuzel Zde je důležité, abyste se o své vlasy dobře starali a měli pravidelně zastřižené konečky, jinak bude velmi dlouhá hříva rychle vypadat neupraveně. Ať už si zvolíte jakýkoli střih, důležité je, aby působil ležérně a abyste jej mohli nosit i bez žehličky nebo kulmy.

Komu sluší líný účes: Pokud máte úzký obličej, volte raději ležérní účes v kratší verzi. Pokud má váš portrét kulatější tvar, je pro vás dlouhá varianta perfektní volbou, protože vlasy padající do obličeje působí užším dojmem.

Long bob

https://www.google.com/search?q=long+bob+haircut+2022&sxsrf=ALiCzsbNcx0nzBmk5Z3hytOP6Yqbi8GIdA%3A1665260724650&source=hp&ei=tNxBY9v4I6SC9u8P9ZSYsAE&iflsig=AJiK0e8AAAAAY0HqxBez1FdCfeU4h2iKX3-acN3pu9zk&oq=long+bob&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMYAjIECCMQJzIICAAQgAQQywEyCAgAEIAEEMsBMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEMggIABCABBDLAToHCCMQ6gIQJzoLCAAQgAQQsQMQgwE6EQguEIAEELEDEIMBEMcBENEDOggILhCABBDUAjoLCC4QsQMQgwEQ1AI6CAgAEIAEELEDOggILhCxAxCDAToOCC4QsQMQgwEQxwEQ0QM6DgguEIAEELEDEIMBENQCOgUILhCABDoICAAQsQMQgwE6CwguEIAEELEDEIMBOggILhCABBCxAzoRCC4QgAQQsQMQgwEQxwEQrwE6CwguEIAEEMcBEK8BOgcIABCABBAKUOMKWPgqYIVLaAFwAHgAgAGnBIgB5w2SAQkwLjYuNC0xLjGYAQCgAQGwAQo&sclient=gws-wiz#imgrc=PgSO6hm707J75M.


Blunt cut

 Když už jsme u tupého střihu: Potenciál hitu v roce 2022 lze připsat i tupému střihu. Vlasy jsou kolem dokola zastřiženy rovně bez vrstev a někdy jsou vepředu ponechány o něco delší než vzadu. Je důležité, aby byly vlasy ostříhané natupo. Tupý střih můžete nosit velmi trendy s trendy středovou pěšinkou nebo dlouhou ofinou. Tupý střih se hodí zejména na středně dlouhé a tenké vlasy, které díky tupému střihu působí mnohem plnější. Pro silnější vlasy se doporučuje podstřih pro spodní vrstvu.

 Díky tomu účes nepůsobí nafoukaně. Mimochodem, u tupého střihu je velmi důležité nechat si vlasy každých pár týdnů zastřihnout, jinak se přesný střih - vrchol a konec tohoto trendového účesu - rychle ztratí. Komu vyhovuje tupý střih: Sluší prakticky všem ženám. Jen si musíte dát pozor na délky. Například verze trendového střihu s dlouhými boby je lichotivější pro kulaté tváře nebo tváře ve tvaru srdce než krátká verze. Pokud máte hodně kudrnaté vlasy, je lepší se bobu vyhnout.


Rebel křičí. Výběr z rebelských vlasů.

Letos je vrací rebelské střihy. Tyto střihy budou mít odezvu nejen v roce 2022.

Trend 1:Irokese

Tento trend se vrací a vlastně , tak úplně nezmizel, spíš se tak říkajíc upozadil . Nosí ho jak punkeři, metalisti, hardmetalisti , hardcore metal tak rockeři.Irokézové patří do skupiny původních obyvatel Severní Ameriky. V období kolem 16.století se spojili s dalšími kmeny, které si byli kulturně a lingvististicky příbuzné a utvořili tzv. irokézskou konfederaci. Obrázky pro inspiraci najdete zde : https://www.google.com/search?sxsrf=ALiCzsYrMAGeVUlTFamH8EEZMLDseDP7vQ:1662295553735&source=univ&tbm=isch&q=irok%C3%A9zov%C3%A9&client=firefox-b-d&fir=tUlJARhKwBAlEM%252CK_cyQ-zPGHbsDM%252C_%253BsbPnrKpC2QckWM%252CE8SefV08vTtsvM%252C_%253BufBrB55znibToM%252C0QV0GDyz-0Jj7M%252C_%253BvfIaifLk1bCBLM%252CCHiwrmhIoxdyiM%252C_%253BVfBxMlEMFBVg2M%252CCHiwrmhIoxdyiM%252C_%253BCd4Uv2gP3SapSM%252Cn_SwykyyvV7f0M%252C_%253BK7D5YQo-j5pWdM%252CwJOcVbAzdimb3M%252C_%253BQLqkAQn4nPJwsM%252C1ITMhbmphY4lJM%252C_%253BFHmtpTMvM3O4gM%252CJOQlitUuegSvRM%252C_%253BulFq4a05cDAMuM%252CuEKzfyQzCb4nsM%252C_&usg=AI4_-kRTenOVbQtZdtU3Ikrpy4QupMDgJg&sa=X&ved=2ahUKEwjByPe_lfv5AhXhsaQKHQgBBTsQjJkEegQIAxAC&biw=1536&bih=741&dpr=1.25

https://www.google.com/search?q=iroquois+haircut&tbm=isch&hl=cs&chips=q:iroquois+haircut,online_chips:native+american:k1jyyDjfEes%3D&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwib7cevmfv5AhUIKewKHSBuD4YQ4lYoBHoECAEQLA&biw=1519&bih=724. Jak tento střih nosit a styling: a) přirozeně , bez gelu. Číro si necháte ,, dole"

b) Vytvoříte si číro za pomoci cukrové vody , gelu, laku na vlasy.

Trend 2: Flow střih a střih ala Ares

Hodí se jak pro muže tak pro ženy u obou osob je skvělý. Mám novinku z praxe: Už se objevují i holky, kterým se nelíbí u kluků sestřih na Tintina . Proč ? Holky chtějí zajet prsty své lásce do vlasů a kluci , kterým se líbí jejich druhá polovina ve vlasatějším klučičím stylu taky .

Navíc pokud netoužíte po střihu Octopus, nebo po střihu na Brada- bez urážky. Trend Ares je přesně pro Vás. A jak to udělat? Vzpomínáte si na seriál z 90.let Xena The Warios princes? Najděte si videa s Xenou a Areem( bůh války. https://www.youtube.com/watch?v=y05VjcZOLsQ moment 1:50, 2:10,2:40


2.1Flow střih. Hodí se jak pro muže tak pro ženy u obou osob je skvělý . Mám novinku z praxe: Už se objevují i holky, kterým se nelíbí u kluků sestřih na Tintina . Proč ? Holky chtějí zajet prsty své lásce do vlasů a kluci , kterým se líbí jejich druhá polovina ve vlasatějším klučičím stylu taky . Rusty Brown Loose Strands.


Trend 7: Short Shag

80.léta jsou stále v módě . Short Shag kdysi proslavila například zpěvačka skupiny Berlin. Tehdy nahrála se svými partnery píseň Také my Breath Away. Barvu vlasů tvořila kombinace blond barvy, spodní část vlasů byla černá, do té sté mohli přimíchat i trochu modré ale opatrně.

.

Trend 10: Ist Vokuhila wieder modern?

Wie auch in den 70er- und 80er-Jahren bringen in den 2020er-Jahren die Stars den Trend der Vokuhila-Frisuren wieder zurück auf die Bildfläche.

https://www.glamour.de/artikel/vokuhila-frisur-mullet-cut-hair-styling-haarschnitte-trend

Trend 11 Mullet by The Wall MOVIE

Klukům se tento střih líbí - odráží to jejich osobnost, postoj ke společnosti. Holky jsou rozděleny na dva tábory . Já Vám poradím jak tenhle střih udělat buď v originální -polarizující verzi ,rebelské a přitažlivé verzi.

The Wall Movie Mullet Rebell : Partneři budou chtít být ve Vaší blízkosti. Proč?Protože hudba Pink Floyd má hodně příznivců

https://www.youtube.com/watch?v=9axISn3yzQU

https://en.wikipedia.org/wiki/Mullet_(haircut)#1980s - the Original Mullet Hair cut

https://www.youtube.com/watch?v=kGEp3OV1zj0 Mullet for women

https://www.youtube.com/watch?v=8hhBZiT5b7g

Rebel version for Mullet

Stříhejte https://www.youtube.com/watch?v=9axISn3yzQU

Nebo

https://www.youtube.com/watch?v=8hhBZiT5b7g

The Wall Movie Mullet Rebell : Partneři budou chtít být ve Vaší blízkosti. Proč?Protože hudba Pink Floyd má hodně příznivců

https://www.youtube.com/watch?v=Q_dQ1vFUlwY&list=PLhSrjQbRihW8fh3VUFtsk55V7djzxNyBw

Ostatní střihy najte na :


Dlouhé rovné vlasy

dlouhé rovné účesy Pokud máte rádi klasické dlouhé rovné vlasy, vězte, že to bude trend i v roce 2022. Pokud nemáte rádi náhlé změny, mohl by být pro vás ideální střih. Tento střih nemá žádná tajemství: je dlouhý, rovný a většinou rovný, bez vrstev a bez lomítků.

Trend stříhání dlouhých vlasů není žádnou novinkou. V posledních letech je však považována za oblíbenější volbu mezi ženami.

Long U-shaped haircut

Dlouhý účes ve tvaru U long u haircut je miláčkem mnoha žen a v roce 2022 bude jistě trendem v dlouhých střizích. Velmi dobře se hodí pro ty, které nechtějí dělat příliš radikální změny, ale chtějí si zastřihnout pramínky, aniž by si musely vzít příliš velká délka.

Střih ve tvaru U má zaoblený efekt, díky čemuž je řez méně výrazný. Vypadá dobře na jakékoli vlně vlasů, ať už jsou rovné, vlnité, kudrnaté nebo kudrnaté. dlouhý účes ve tvaru U.

Dlouhé sestřihy s ofinou Vaše dlouhé vlasy s ofinou budou příští rok velmi vysoké, protože se jim podaří přinést hodně stylu a osobnosti. Navíc si můžete vybrat ofinu, která se vám nejvíce líbí, a která se nejlépe hodí k vašemu obličeji.

V roce 2022 budou trendem krátké třásně, závěs nebo roztřepené. Roztřepená záclona s rozparkem uprostřed čela bude velmi úspěšná pro vlnité vlasy, stejně jako asymetrická ofina pro kudrnaté a kudrnaté vlasy.

Janice:

 ZAPOMEŇTE  NA Rachel. Ve zbytku roku 2022 a v zimě 2023 bude trendem Ach Můj Bože- JANICE ! 

https://www.youtube.com/watch?v=jG3IWHpQVJg.

Všichni mají spojená 90 .léta s Rachel... Teď ale přichází nový trend Janice!  O dalším trendu z Přátel vím. Myslím  si ale, že je tak nadčasový , že si ho nechám na příště.

https://www.youtube.com/watch?v=jG3IWHpQVJg.

Meg Ryan in 1989   Film Když Harry potkal Sally. vlasy Meg Ryan jsou skvělé . Podívejte se samy. https://www.youtube.com/watch?v=g4ODPyUxLNw


Kirstie Alley.

Pamatuje si Kdo do Mluví? 90. léta můžeme milovat, zbožňovat , mít je rádi , neradi nebo je nenávidět. Faktem je , že stejně jako 80. léta ani 90.léta nevýjdou z módy.

https://www.youtube.com/watch?v=bvOSgqYcDGg  Kdo to mluví

https://www.youtube.com/watch?v=QRIgNV9oKrQ  Siblings Rivalty.

Andie MAC Dowell.

https://www.youtube.com/watch?v=tz8tVRKJH-s


Dlouhý střih do V Pokud si chcete zastřihnout konečky vlasů a dát tak pramenům větší tvar, ale zároveň nechcete příliš zabírat délku, může být pro vás dlouhý střih do V ideální! Pro rovné vlasy přináší střih do V představu ještě delších vlasů. Již ve vlnitých vlasech střih do V spojený se střihem střihu dodává pramenům větší objem.

Dlouhé sestřihy s roztřepenými konečky Pokud chcete mít v roce 2022 pod kontrolou objem svých vlasů, můžete se rozhodnout pro dlouhé vlasy s roztřepenými konečky. Kromě snížení objemu přináší rozplétání vašim pramenům mnohem více lehkosti a funguje u všech vln vlasů.

Dlouhé sestřihy s roztřepenými konečky Pokud chcete mít v roce 2022 pod kontrolou objem svých vlasů, můžete se rozhodnout pro dlouhé vlasy s roztřepenými konečky. Kromě snížení objemu přináší rozplétání vašim pramenům mnohem více lehkosti a funguje u všech vln vlasů.

Blunt cut Long cut

Blunt cut Long cut se bude hojně používat i v příštím roce, tento střih, který má zcela rovný základ, přináší na každou vlnu vlasů jiný efekt a vypadá krásně na každé. Pokud jsou vaše vlasy například kudrnaté, bude mít funkci přinést větší objem.

Střihy pro Vás ( pokud se Vám změna nelíbí), Vaše kamarády, milence , kamarádky, partnery, milenky , partnerky.


Krátké vlasy

V létě 2022 jsem objevila článek , v němž jsem objevila nový trend clavi cut apod. Tato část tetralogie bude mít samostatné subkapitoly.Krátké vlasy, změna a dlouhé vlasy. V každé části budou i trendy účesy i pro vaši druhou polovičku, nebo muže.

Další střihy pro krátké vlasy jsem zahrnula do článku změna. Čeká tam například střih bixie,pixie nebo wolfcut či irokese. Irokese sice patří do kategorie krátkých vlasů ale říkala jsem si , že tento střih zmíním v další části.

Když je punk živý: Viděla jsem dokument o punku- vystoupil zde Iggy Pop, mluvilo se o androgynním vnímání těla , nebo módy. Velkým hitem a to u mužů i u žen je unisex. To znamená , že účes, který nosí muž, může nosit i žena. Androgynnost střihu hearttrob -bob se vrací z 90.let

Hledejte staré letáky, kazety plakáty. V 90. a 80.letech existovalo hodně kapel mimo Mainstream a MTV . Nejenom v Česlovensku . Podívejte se např na pořad Bigbeat - díl 80.léta. Třeba byl Váš příbuzný jakéhokoliv pohlaví pankáč.

Krátké vlasy: Roxette, Bikiny Kill, Shenaed o´Connor, 4 Non Blondes.

https://www.harpersbazaar.de/beauty/frisuren-trend-2022-heartthrob-bob

Krátké vlasy inspirace - https://www.pinterest.de/pin/588212401306228387/

https://www.stilpalast.ch/beauty/trends-beauty/die-angesagtesten-trendfrisuren-2022-111806

Podívejte se na videa punkových kapel .Můžete se podívat na punkové kapely z 80.let. Můžete zkusit střih číro- po stránách mašinkou vystříhejte - buď dohladka, nebo dohladka na jedné z straně a druhé straně s ornamenty nebo mottem. Třetí možností je číro+oboustrnanné ornamenty. Podívejte se na svou punk rockovou či rockovou kapelu.

Barevné kombinace: U punku můžete použít klasické barvy. Blond , černá , hnědá , kaštanová, rezavá, nebo Melír. Střední odvaha- vím, že o této barvě koluje mezi muži trochu obava je pokud se nebojíte , můžete tuto barvu zvolit. Zmíněnou barvou je tzv. platová nebo šedoplatinová , nebo šedá.

https://www.youtube.com/watch?v=JVuuatjHGnY